Türkiye Sakatlar Derneği

Oğuz, akülü arabası ile artık içimizden biri.

Grubumuzda bugün, sosyal sorumluluk anlayışı ile Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi vasıtası ile yapılan bağış kapsamında Oğuz isimli bir engelli kardeşimize akülü arabasının tesliminin sevinci yaşandı.

 TSD Çerkezköy Şubesi’nde gerçekleştirilen teslim törenine katılan babaannesi; Oğuz’un akülü arabasına kavuşacağı için heyecandan bütün gece uyuyamadığını belirterek hayırseverler Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet ÇETİN ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seval ÇETİN’e teşekkürlerini iletti. Arabasına binmesi için bizzat yardım eden Yön.Kur. Bşk.mız Ahmet ÇETİN’e Oğuz’un elindeki laptopuna yazıp okutmak suretiyle ilettiği “herkese teşekkür ederim” şeklindeki mesajı törende bulunan herkesi duygulandırdı. Arabasını Oğuz’a teslim ettikten sonra hayırsever Ahmet ÇETİN duygularını; “yarın hiçbirimizin bir engelli olmayacağımızın garantisi yok. Ekonomik durumu iyi olmayan engelli kardeşlerimizin daha iyi ve daha özgür bir yaşam sürmeleri için hepimize sorumluluk düşmektedir. Dayanışma, yardımlaşma bizim toplum olarak en kıymetli değerlerimizden biri. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek engelli kardeşlerimize ulaşıp onların elinden tutalım. Bu engelli kardeşimizin yüzündeki mutluluk ifadesinin bizlere verdiği manevi hazzın değerini kelimeler ile ifade etmek çok zor. Bu vesile ile maddi imkânları yerinde olan herkesi bu tür bağışlar vasıtası ile engelli kardeşlerimizi toplumsal hayata katmaya davet ediyorum” şeklinde ifade etti.

 Teslim töreni, akülü arabası sayesinde artık yeni bir yaşam şekline kavuşan ve arabasını kullanmak üzere sabırsızlanan Oğuz’un bahçede attığı ilk “özgür tur” u ve dernek yetkililerinin teşekkürleri ile sona erdi.

 

 

Çetin Group

Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bul. Perla Vista Residence
A Blok Kat:9 D:81 Beylikdüzü/İSTANBUL
444 87 99

LİSTEMİZE KAYDOLUN

Gönder